Kolejny etap projektu „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”

stypendia-min
Uczniowie biorący udział w projekcie wraz ze swoimi opiekunami dydaktycznymi są już po etapie podpisywania umów z pracownikami Biura Projektu.
Kolejnym etapem jest opracowanie i złożenie sprawozdań częściowych z IPR w terminie do 15 marca br. Wypłaty pierwszej transzy środków zostaną wykonane po zatwierdzeniu przesłanych sprawozdań. Program stypendialny kierowany jest dla zdolnych uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych.

Celem programu stypendialnego jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego zdolnych uczniów, kształcących się w ogólnodostępnych szkołach zawodowych mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce.

Zgodnie z regulaminem projektu stypendium mogą otrzymać uczniowie:
1) co najmniej II klasy technikum, zasadniczej szkoły zawodowej, szkół branżowych oraz szkół artystycznych, którzy kształcą się na terenie województwa łódzkiego;
2) którzy uzyskali średnią ocen nie niższą niż 4,5 ze wszystkich przedmiotów zawodowych, obliczoną na podstawie świadectwa szkolnego ukończenia danej klasy w roku szkolnym 2017/2018;
3) nie pobierają innego stypendium na cele edukacyjne finansowanego lub współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Wartość całego projektu wynosi 24 288 000 zł. Każdy zakwalifikowany do programu uczeń otrzyma, w bieżącym roku szkolnym, stypendium w wysokości 6000 zł. z przeznaczeniem na własny rozwój, zgodnie z własnymi predyspozycjami i kierunkiem kształcenia zawodowego. Spośród uczniów naszej szkoły do programu zostało zakwalifikowanych 69 osób z najlepszymi wynikami w nauce. Łączna kwota przeznaczona na stypendia w naszej placówce wynosi więc 414000 zł.

Sz.M.