Konkurs „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego (1901-1948) na tle historii Polski”

84-246145
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego do udziału w konkursie historycznym, którego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat postaci Witolda Pileckiego oraz dziejów Polski w okresie 1914-1948.

W pierwszym etapie konkursu trzyosobowe zespoły uczniowskie przygotowują do wyboru: gazetkę szkolną – tradycyjną bądź multimedialną – lub nagranie audycji radiowej poświęcone postaci Witolda Pileckiego lub wybranemu tematowi z historii Polski.
Finałowy etap konkursu, do którego zakwalifikowanych zostanie

10 najlepszych zespołów, odbędzie się 7 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim i będzie miał formę turnieju wiedzy o rtm. Pileckim i historii Polski.

Zgłoszenia można nadsyłać do 29 marca 2019 r. Szczegóły w regulaminie.