Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
800 lat Piotrkowa Trybunalskiego

Mija półmetek pobytu w Schkeuditz…

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
zdjęcie
28 maja br. 50-osobowa grupa uczniów klas trzecich technikum (elektrycy, elektronicy, mechatronicy i informatycy) w ramach projektu Erasmus+, finansowanego ze środków Unii Europejskiej,
rozpoczęła praktyki zawodowe w Niemczech. Zagranicznym partnerem jest firma Vitalis GmbH z siedzibą w Schkeuditz. W pierwszym tygodniu pobytu uczniowie zapoznani zostali z przebiegiem  stażu i programem kulturalnym pobytu w Niemczech.  Obok codziennej pracy był czas na  zwiedzanie  wielu atrakcyjnych  miejsc w Lipsku, m.in. Pomnika Walki Narodów, zakładu produkcyjnego  BMW.  3-4 czerwca odbyła się  dwudniowa wycieczka do Berlina. Mieliśmy  okazję   zobaczyć  Katedrę Berlińską, Alexanderplatz z Wieżą Telewizyjną i Czerwonym Ratuszem oraz Fontanną Neptuna. W Muzeum Historycznym podziwialiśmy zbiory sztuki starożytnej. Największą atrakcją był pobyt w salonach Mercedesa i Skody. W ostatnich dniach odwiedził nas pan dyrektor Bogusław Łukaszewski, który miał możliwość bezpośredniej obserwacji zajęć praktycznych uczniów.

Publikacja sfinansowana z funduszy Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+. Publikacja została zrealizowana przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną. 
PUBLIKACJA BEZPŁATNA

powrót