Podsumowanie wewnątrzszkolnego konkursu czytelniczo- literackiego.

83203342_476730883006432_2680204827023114240_n
Podsumowanie wewnątrzszkolnego konkursu czytelniczo- literackiego pt.: „Twórczość nowelistyczna Stefana Żeromskiego”
W dniu 27 stycznia 2020 r. rozstrzygnięto wewnątrzszkolny konkurs czytelniczo - literacki pt.„Twórczość nowelistyczna Stefana Żeromskiego”. Literacki quiz odbył się 2 grudnia 2019r. i wzięło w nim udział 46 uczniów z liceum i technikum. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do aktywnego czytania książek, wyrabianie nawyku świadomego czytelnictwa, wzbogacanie wiedzy na temat twórczości Stefana Żeromskiego.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przeczytanie kilku opowiadań Stefana Żeromskiego.

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła Karolina Kuchta - uczennica klasy 1A2,
II miejsce uzyskał Mateusz Stańczyk -uczeń klasy 1tb3,
III miejsce ex aequo zajęli: Adam Gątkowski – uczeń kl.1tb3, Anna Chrapek- uczennica kl. 3A, Amelia Szczepańska– uczennica kl. 3A, Weronika Kulikowska- uczennica kl. 3A.

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Cieślak - uczennica kl.3A, Weronika Lewańska- uczennica kl. 3A, Julia Dutkiewicz – uczennica kl. 1B2, Jakub Kuźnik- uczeń kl. 1C1.

Laureaci I i II miejsca zostali wyróżnieni śródsemestralną oceną celującą z języka polskiego oraz dyplomami. Natomiast uczniowie z III miejscem i wyróżnieni otrzymali oceny bardzo dobre z języka polskiego za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział w naszym przedsięwzięciu, a wszystkim laureatom gratulujemy.

Konkurs zainicjowały i przeprowadziły p. Renata Stefaniak, p. Agnieszka Mądra, p. Mariola Sobczyk i p. Żaneta Soska.