Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
800 lat Piotrkowa Trybunalskiego

Półmetek stażu zagranicznego w ramach programu PO WER

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
zdjęcie
Minęły już 2 tygodnie pobytu w Bolonii w ramach unijnego programu Po WER.


Elektronicy, mechatronicy i informatycy odbywający praktyki zawodowe w różnych włoskich formach poznali w pełni specyfikę pracy i strukturę organizacyjną firmy. Czas wolny po pracy w Rezydencji Terzo Millenio wypełniony jest codziennymi czynnościami, m.in. samodzielnym przygotowaniem posiłków, sprzątaniem, praniem. Jest też czas na aktywność fizyczną i muzyczną. Atrakcją dla uczestników stażu był sobotni wyjazd pociągiem do Florencji.

Podczas wycieczki można było zobaczyć najważniejsze i najbardziej znane miejsca w mieście: Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną kopułą, Dzwonnicę Giotta, Baptyserium San Giovanni, bazylikę Santa Croce, Most Złotników (Ponte Vecchio), a także Piazzale Michelangelo znajdujący się na wzgórzu na południowym brzegu rzeki Arno.W niedzielę uczniowie wraz z opiekunkami udali się do Sanktuarium San Luca, do którego prowadzi jedna z najdłuższych arkad w Bolonii.

Ostatnią atrakcją, zamykającą dwutygodniowy pobyt w Bolonii, było zwiedzenie interaktywnej Galerii Mast, spektakularnej wystawy poświęconej wpływowi człowieka na świat, która zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie.

 
Red. Jolanta Zielonka
powrót