Spotkanie Absolwentów

70153032_2423078827971809_1221462190444249088_n
14 września w naszej szkole miało miejsce szczególne spotkanie.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1  odwiedzili absolwenci  słynnego  Technikum Przemysłu Szklarskiego, którzy zdawali  maturę 53 lata temu w 1966 roku.  Swoją obecnością zaszczycił nas  pan Stanisław Sternal – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Gości przywitał i oprowadzał  po szkole obecny  dyrektor  ZSP nr 1  pan Bogusław Łukaszewski wraz  z panią   Anną  Rajkowską - córką Absolwenta pana Jana Gruszczyńskiego.  Spotkanie pełne było  opowieści  sprzed lat i  ciepłych wspomnień, które przez lata o szkole  zachowali nasi Goście. Podkreślali, że choć  z jednej strony dużo się tu zmieniło,  to  jednak  duch szkoły  i niezapomniana atmosfera zostały te same.  Usłyszeć  szkolny dzwonek, usiąść w sali lekcyjnej, przejrzeć kroniki szkolne, zdjęcia,  to  po kilkudziesięciu  latach  niezwykłe przeżycie, pełne emocji i wzruszeń.

Ciesząc się z powrotu klasy V B do szkoły, zapraszamy  również  Absolwentów innych roczników. Zawsze będą  Państwo w ZSP nr 1, dawnym  ,,TPS”   mile widziani.

Zapraszamy  serdecznie

red. Anna Rajkowska