VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery „OTK 2017”

„Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”
Zakończył się VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery OTK 20170, zorganizowany w dniach 14 – 20.10.2013 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Na terenie naszej szkoły koordynatorem spotkań była p. Agnieszka Sajkowska – szkolny doradca zawodowy.

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy i kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych. Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.

W ramach VIII OTK  2017 w naszej szkole odbyły się spotkania maturzystów wszystkich klas liceum i technikum pod hasłem: „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

Podczas zajęć p. Aleksandra Zając – doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim, rozmawiała z maturzystami o kompetencjach, jakie nabywają podczas nauki w szkole średniej. Uczniowie dowiedzieli się również o tym co jest preferowane i pożądane przez pracodawców. Wypełniając „Kwestionariusz samooceny kompetencji” mieli możliwość zweryfikowania poziomu własnych kompetencji potrzebnych zarówno w przyszłej pracy, jak i w życiu codziennym.

Dzięki tym warsztatom nasza młodzież maturalna będzie mogła w przyszłości lepiej kierować swoją karierą zawodową.

Agnieszka Sajkowska
Doradca zawodowy ZSP nr 1