Wizyta delegacji z Ness Ziona

70267826_1230378543817158_5639085759483871232_n
W środę, 11 września, do naszej szkoły zawitała delegacja składająca się z gości z naszego izraelskiego miasta partnerskiego – Ness Ziona,
oraz towarzyszących im gości z USA, Anglii i kilku innych zakątków świata. Dla naszych gości był to pierwszy przystanek na trasie ich dosyć obszernej wizyty w Piotrkowie i okolicy. Głównymi tematami rozmów były kierunki kształcenia dostępne w naszej szkole, kwalifikacje zdobywane przez naszych uczniów, a także ich plany na bliższą i dalszą przyszłość.

W czasie krótkiego spaceru po szkole, szczególnym powodzeniem cieszyły się nowo doposażone sale przedmiotów zawodowych czyli sale informatyczne oraz sala związana z profilem mechatronicznym. Spotkanie nie byłoby z pewnością tak udane, gdyby nie postawa naszych uczennic i uczniów, których przygotowanie merytoryczne i zdolności językowe wspominane były jeszcze długo po zakończeniu wizyty. Podczas pożegnania, zostaliśmy zaproszeni do Izraela, aby dać szansę naszym gościom odwdzięczyć się za ciepłe przyjęcie.

Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się z tego zaproszenia skorzystać.

Bartłomiej Lipiński