Wystawa żołnierzy wyklętych już w Piotrkowie

145579308511823276494
Wystawa, której pomysłodawcą i autorką jest Pani Małgorzata Grabowska – Kozera upiększyła główne ulice Piotrkowa Trybunalskiego.
Jest to ta sama wystawa, która miała zawisnąć na Trakcie Królewskim w Warszawie w dniu 1 marca, w Dniu Żołnierzy Wyklętych, a na której wywieszenie nie wyraził zgody ratusz w Warszawie. Dzięki wsparciu, które udzielił Pan Prezydent Krzysztof Chojniak i Wydział Promocji Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, można skrzydła huzarskie podziwiać u nas w mieście.

Miesiąc maj, w którym obchodzimy urodziny (13 maja) patrona naszej szkoły – rotmistrza Witolda Pileckiego oraz rocznicę jego zamordowania w katowni UB na ul. Rakowieckiej (25 maja), jest dla naszej społeczności szkolnej miesiącem pamięci o niezłomnych bohaterach. Cieszymy się, że skrzydła huzarskie będą towarzyszyły naszemu Marszowi Pileckiego w dniu 25 maja tego roku, na który już teraz w imieniu ZSP nr 1 wszystkich zapraszam: początek o godzinie 15.00 na Rondzie Żołnierzy Wyklętych (przed budynkiem ZSP nr 1).