Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Biblioteka Młodych Talentów

Czytanie poezji w Bibliotece Pedagogicznej.
Po raz kolejny Gimnazjum nr 1 miało zaszczyt uczestniczyć w akcji "Biblioteka Młodych Talentów" organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem zorganizowano dla nas spotkanie, w ramach którego uczniowie mogli zaprezentować swój talent poetycki. Tak się szczęśliwie złożyło, że właśnie dziś - 21 marca - obchodzimy Światowy Dzień Poezji.

Swój talent pokazało światu, oraz koleżankom i kolegom, dwoje uczniów: Paulina Zdulska z klasy III B oraz MIchał Zelcer z klasy III A.
Zebrani mieli możliwość wysłuchania wierszy młodych poetów, podyskutowania o pisaniu, zadania pytań odnośnie warsztatu twórczego, roli natchnienia i inspiracji w życiu artysty. Młodzież podjęła również próbę interpretacji poznanych tekstów, a trzeba przyznać, że są to teksty niełatwe.

Zachęcamy was zatem do lektury wierszy i chwili refleksji.

Gimnazjum nr 1 pragnie jednocześnie serdecznie podziękować za ciepłe i serdeczne przyjęcie panu dyrektorowi Andrzejowi Popłońskiemu oraz paniom pracującym w Wydziale Udostępniania Biblioteki Pedagogicznej.