Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Euroweek 2017

We are the best!
Drugi tydzień maja grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w obozie językowym Euroweek, który odbył się w małej miejscowości Różanka w Kotlinie Kłodzkiej.
W ciągu pięciu intensywnych dni uczniowie uczestniczyli w różnorodnych warsztatach. Poza nauką języka mieli możliwość tworzenia własnych aplikacji, poznać tańce, śpiewać. Na każdym kroku towarzyszyli im wolontariusze z Kenii, Ugandy, Indii, Meksyku, Białorusi, Macedonii, Azerbejdżanu, Łotwy. W ciekawy sposób opowiadali o swoich krajach, oczywiście w języku angielskim. Nie zabrakło też zabawy na świeżym powietrzu. W czwartek  odbyła się wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka.
Wszyscy uczestnicy, poza nabytymi umiejętnościami językowymi, poznali nowych ludzi, którzy uświadomili im, jak ważna jest w dzisiejszym świecie znajomość języków obcych.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd językowy.