Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Konkurs matematyczny - drugie miejsce w kraju!

Sukces Adriana z klasy II a.
Dnia 3 listopada 2015r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny Olimpus, w którym udział wzięło 20 uczniów. Laureatem konkursu został Adrian Jończyk z klasy IIa. Uczeń uzyskał bardzo dobry wynik. Na 240 punktów możliwych do zdobycia Adrian uzyskał 238.  W szkole Adrian okazał się najlepszy, natomiast w kraju zajął drugie miejsce. Bardzo cieszy ten wynik.
Z klas pierwszych najlepszym okazał się uczeń Adam Dębny, a z klas trzecich Ewa Łaska. Wszystkim uczniom należą się gratulacje.
W przyszłym roku znów przystąpimy do tego konkursu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się sprawdzić, a chętnych w tym roku było wielu. Konkurs cieszy się powodzeniem wśród uczniów. W tym roku w samym tylko  województwie mazowieckim przystąpiło do konkursu 7915 uczniów.