Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Pasowanie na Gimnazjalistę 2015

Odważyli się być mądrymi.

14 pażdziernika uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przystąpili do uroczystego pasowania na gimnazjalistę. Stali się w ten sposób pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum nr 1. Wybierając Gimnazjum nr 1, ślubowali być wiernymi myślom i ideałom naszego patrona - Stanisława Konarskiego. Jego cechy osobowości i mądrość są wzorem do naśladowania. Uczniowie ślubowali zatem bronić takich wartości jak: honor, miłość do ojczyzny, dotrzymywanie słowa, poszanowanie prawa, poczucie obowiązku, tolerancja i wzajemny szacunek.
Ten dzień był szczególny również ze względu na obchody Dnia Edukacji Narodowej. Pani wicedyrektor - Grażyna Głowacka - w pieknych słowach powitała wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości i złożyła życzenia całemu gronu pedagogiczmemu i wszystkim osobom związanym z oświatą. Jednocześnie podkreśliła, że istotą współczesnej edukacji jest wychowanie w duchu wielkich idei zgodnie z maksymą Jana Zamoyskiego: "Zawsze takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".
Uroczystość uświetnili znamienici goście: przedtawiciel Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - pan Jan Dziemdziora, pani Wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Krystyna Piekarska oraz pani Wicedyrektor Szkoły Podstawowj nr 11 - Anna Dajcz.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w Galerii http://www.gimnazjum1.piotrkow.pl/uczniowie-t71/galerie-g74/pasowanie-gimnazjalistow-2015-g136