Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Piotrków - kolebką polskiego parlamentaryzmu.

zdjęcie
W dniu 16.06.2015 roku w Naszej Szkole odbyło się podsumowanie IV Międzygimnazjalnego Konkursu Historycznego „Piotrków – kolebką polskiego parlamentaryzmu” pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP – Artura Ostrowskiego. Celem konkursu było ukazanie w formie prezentacji multimedialnej historii Piotrkowa, jako miejsca gdzie ukształtował się polski parlamentaryzm. W tym roku jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Malicka z Gimnazjum w Gomulinie, drugie Martyna Motylska z Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej i trzecie Patyk Lasek z Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością przedstawiciel Pana Posła – Pan Jan Dziemdziora.
Jeszcze raz laureatom gratulujemy !!!!!!