Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Pisać każdy uczeń może.... czytać też!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
zdjęcie
Recenzje książek -
Laura Ellen Kennedy - Dziewczyna z sąsiedztwa

Erika i Sally oraz ich rodzeństwo: Tamara i Jake od dzieciństwa wychowywali się razem, mieszkając w sąsiednich domach. Główne bohaterki chodziły do tej samej klasy i były przyjaciółkami odkąd tylko pamiętają. Pewnego dnia Erika odkrywa, że Jake jest dla niej kimś więcej niż bratem przyjaciółki czy sąsiadem. Zauroczenie Eriki bratem jej przyjaciółki Sally okazuje się bardziej skomplikowane niż mogła sobie wyobrazić. Zakochana z wzajemnością czuje się jak w siódmym niebie, ale gdy Sally powierza jej rodzinny sekret, Erika staje przed poważnym dylematem. Nie chce okłamywać Jake'a, ale ujawniając prawdę zdradziłby przyjaciółkę i straciła jej zaufanie. Pojawia się problem... Co teraz będzie z jej przyjaźnią z Sally, co z miłością do Jake? To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej problemów, które spotykają bohaterów.
Dziewczyna z sąsiedztwa to historia o miłości i przyjaźni, książka, którą czyta się jednym tchem. Jedna z wielu z serii Loves Stories.
  • Ostatni akt
  • W pogoni za marzeniem 
  • Smak miłości
                                                                                                                                               Polecam, Natalia Eksman


Liz Elwes - Paryskie księżniczki

Carrie, Rani i Chloe od dawna są przyjaciółkami i nie mogą doczekać się dziewczyn z Francji, które przyjeżdzają na wymianę do ich szkoły. W końcu to paryżanki! One na pewno wiedzą wszystko o najnowszych trendach w modzie. Szybko jednak okazuje się, że Carrie nie może dogadać się z Marie-Camille, która zachowuje się jak nieznośna księżniczka. Po pierwszysh nieporozumieniach sytuacja tylko się pogarsza...
A kosztowne kremy i ciuchy z metkami znanych projektantów nie są dobrym lekarstwem na brak pewności siebie i stresy nastoletniego życia.Dziewczyny z klasą dobrze o tym wiedzą. Do nich najważniejsza jest przyjaźń. Zawsze!
Paryskie księżniczki to już kolejna książka z fantastycznej serii Dziewczyny z klasą.
  • Pomysł na przyjaźń
  • Ekodziewczyny
  • Zaczęło się w Kalifornii
                                                  Polecam, Natalia EksmanPatricia Marvell - Pechowa druhna

Kiedy zobaczyłam tę książkę w bibliotece szkolnej, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Wydawała mi się idealna na zimowy wieczór. Nie myliłam się!
Szesnastoletnia Lucy, uważa, że bycie mężatką to nieszczęście. Co innego być panną młodą! Piękna suknia, kwiaty, życzenia            i oczywiście mnóstwo prezentów.... A jeszcze lepiej zostać druhną - zwłaszcza pierwszą druhną.Ta jakże odpowiedzialna rola przypada Lucy podczas ślubu jej starszej siostry, Holly. Dziewczyna jest tak szczęśliwa, że przestaje nawet namawiać Holly, zeby jeszcze raz zastanowiła się nad swoją decyzją i zostaje wciągnięta w wir ślubnych przygotowań. Na jej barkach spoczywa zorganizowanie wieczoru panieńskiego Holly, ale Lucy nie wie, co ją czeka...
Krótka, zabawna, ale jakże realistyczna historia autorstwa Patrici Marvell bardzo przypadła mi do gustu. Sama już okładka przyciąga  wzrok czytelnika. Myslę, że nie jest to ostatnia książka przeze mnie przeczytana z serii Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty...
Polecam,  Natalia Eksman
 
Patsy Brooks – Nie rozmawiaj z nieznajomym
 
Na tę książkę natknęłam się w bibliotece szkolnej. Od początku wydawała mi się być wyjątkowa. Samantha i Tina to główne bohaterki powieści. Przyjaźnią się od dziecka. Tina tęskni za ojcem. Nic o nim nie wie. Kiedy dziewczyna była mała, ojciec wyprowadził się z domu. Akcja powieści rozgrywa się w Dakocie Północnej, gdzie mieszkają główne bohaterki. Książka opowiada o problemach, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Narracja książki prowadzona jest w sposób ciekawy i dynamiczny. Książka została wydana w 2011 roku przez wydawnictwo Elf.
Patsy Brooks jest autorką wielu książek z serii Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty. Poniżej znajduje się lista najciekawszych pozycji, dostępnych w szkolnej bibliotece. 
Wszyscy święci idą do nieba
Nikt nie lubi turystów
Pod turkusową falą
51 mil od brzegu
Sonata bezksiężycowa
Czterdzieści żab, jeden królewicz
O jedna za dużo

Mój dziadek ma dziewczynę
Tam, gdzie rosną dzikie astry


                                               Polecam, Natalia Eksman kl. I c
 
powrót