Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Projekt edukacyjny

Gimnazjum nr 1  - szkoła przyjazna zwierzętom.

12 listopada Gimnazjum nr 1 miało zaszczyt gościć Powiatowego Lekarza Weterynarii - pana Andrzeja Cecotkę oraz panią Prezes Łódzkiego Zarządu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - Amandę Chudek. Mili goście przybyli do nas z prelekcją w ramach projektu edukacyjnego na rzecz ochrony humanitarnej zwierząt.
W ramach prelekcji uczniowie klas drugich zapoznali się z aktami prawnymi odnośnie praw zwierząt, ich poszanowania i godnego traktowania oraz konsekwencjami prawnymi związanymi z nierealizowaniem zapisów ustawy. Ponadto młodzież miała możliwość zapoznania się z problemem bezdomności zwierząt w Polsce, przyczynami i skutkami takiego stanu rzeczy oraz możliwościami jej zapobiegania.
Najważniejszym punktem spotkania była rozmowa na temat konkretnej pomocy zwierzętom bezdomnym i wolno żyjącym. Sposobem na to jest chociażby wolontariat. Pani Prezes gorąco zachęcała naszych uczniów do takiej formy pomocy zwierzętom: pomoc w schronisku, zbiórki karmy, praca na rzecz organizacji prozwierzęcych.
Na zakończenie spotkania, w podzięce za zaangażowanie i wrażliwość naszych uczniów, otrzymaliśmy dyplom "Szkoła przyjazna zwierzętom".
Jesteśmy przekonani, że uczniowie wzięli sobie do serca los naszych braci mniejszych i udowodnią to poprzez pomoc piotrkowskim zwierzakom!