Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
Logo Piotrkowa Trybunalskiego

Innowacyjne projekty w ZSP nr 1

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Mobile-Learning
W dniu 24 stycznia 2018r. Urząd Marszałkowski opublikował listę projektów zatwierdzonych do dofinansowania. Miło nam poinformować, że wśród nich znalazły się dwa projekty, zgłoszone przez naszą szkołę: są to „Inwestujemy w Zawodowców” oraz ”Innowacyjne nauczanie w ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim”.
Oba projekty rozpoczną się od pierwszego października 2018 r. i będą trwały 24 miesiące.

Celem głównym projektów jest poprawa zdolności do zatrudnienia 200 uczniów ZSP nr 1 przez organizację zajęć dodatkowych oraz zapewnienie staży zawodowych w firmach województwa łódzkiego w branży elektronicznej i informatycznej, zgodnej z Regionalną Strategią Innowacji (RSI) województwa łódzkiego. Uzupełnieniem działań w projekcie jest  zakup nowoczesnego sprzętu do pracowni zawodowej elektronicznej i informatycznej, zgodnie z katalogiem wyposażenia pracowni zawodowych opracowanym i rekomendowanym przez MEN oraz aktualizacja programów staży zawodowych na kierunkach: technik elektryk, technik elektronik, technik mechatronik i technik informatyk we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Trwałość projektu zapewni przeszkolenie 8 nauczycieli przedmiotów zawodowych z obsługi zakupionego sprzętu, z zaawansowanych metod lutowania i napraw pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej, informatyków dodatkowo z CISCO i LINUX.
 
Główne zadania dla uczniów: zajęcia dodatkowe z zaawansowanych metod lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych (zwane IPC),  „Elektryczność a urządzenia elektroniczne” (zwane ESD), z pakietów elektronicznych z komponentem BGA w praktyce (zwane BGA), zapewnienie płatnych letnich staży zawodowych w firmach z województwa łódzkiego.
 
Dla nauczycieli ZSP nr 1: szkolenia z obsługi sprzętu, z IPC, CISCO i LINUX oraz zakup specjalistycznych urządzeń i sprzętu do pracowni zawodowej elektronicznej.
 
Rezultatem projektu będzie nabycie kwalifikacji zawodowych przez uczniów po zajęciach z zakresu nowoczesnej elektroniki. Uczniowie otrzymają oni międzynarodowe Certyfikaty IPC i zaświadczenia MEN. Dzięki nabytym kwalifikacjom nauczyciele udoskonalą proces kształcenia zawodowego młodzieży.
 
Wartością dodaną w projekcie jest skorzystanie z rezultatu projektu innowacyjnego „Edukacja i praca - to się opłaca” (zastosowanie innowacyjnego podejścia do tworzenia programu staży zawodowych dostosowanego do wymagań pracodawców).
 
Wartość obu projektów to odpowiednio 1 893 000,00 zł (dofinansowanie 1 703 700,00 zł) oraz 1 898 616,00 zł (dofinansowanie 1 708 754,00 zł) w tym 715 600,00 złotych na doposażenie pracowni i szkolenia.
 
Bogusław Łukaszewski
powrót