Pierwsze koty za płoty…

_DSC0223-40
21 września 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych.
Podczas części oficjalnej przedstawiciele klas pierwszych w imieniu swoich koleżanek i kolegów złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Następnie głos zabrał Pan dyrektor Bogusław Łukaszewski, który po raz kolejny serdecznie powitał młodzież rozpoczynającą naukę w naszej placówce.

Tuż po części oficjalnej tradycyjnie rozpoczęły się Otrzęsiny, po których „pierwszaki” stały się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej ZSP nr 1. Zabawę przygotowali ubiegłoroczni zwycięzcy Otrzęsin klasa II tb1 oraz Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycieli Pani Jagody Lewińskiej i Pana Sebastiana Wojtasia. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury w składzie: Pan dyrektor Bogusław Łukaszewski, Pani wicedyrektor Jolanta Zielonka, Pani Anna Maliszewska współorganizatorka zabawy, a także Pani pedagog Agnieszka Swat.

Tradycyjnie już pierwsza konkurencja wymagała od uczestników kreatywności i poczucia humoru, poszczególne klasy w krótkich prezentacjach musiały zaprezentować się jury oraz pozostałym koleżankom i kolegom. Druga konkurencja, to obowiązkowy punkt każdych Otrzęsin, „kotki” musiały wypić z miseczek mleczko, przy użyciu malutkich łyżeczek .

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, czas wypełniły dodatkowo występy przygotowane przez uczniów klasy II tb1, którzy nie tylko wykazali się talentem muzycznym, ale również ogromnym poczuciem humoru, wspierając jury swoimi „super gwiazdami” takimi jak Dorota Rabczewska „Doda”, Kuba Wojewódzki oraz Zenek Martyniuk. Ostateczne wyniki ogłosił Pan dyrektor Bogusław Łukaszewski, wszystkie klasy pierwsze otrzymały bon na jeden dzień bez pytania, natomiast klasy I tc  i I ti1, które zajęły drugie miejsce ex aequo mogą wykorzystać w ciągu całego roku szkolnego dwa dni bez pytania, a zwycięzcy tegorocznych Otrzęsin klasa I tb2 aż trzy dni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i oficjalnie witamy pierwszaków w naszej Tepeesowej społeczności.

red. J.L.