Projekt „Live Classes”

Projekt „Live Classes”
W dniu 11.02.2020 r. grupa dziesięciorga uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wyjątkowej lekcji internetowej prowadzonej na żywo na platformie wydawnictwa Pearson. Projekt „Live Classes”, tworzony przez wydawnictwo we współpracy z BBC, jest adresowany dla uczniów szkół średnich z całego świata. Tematem wirtualnej lekcji prowadzonej przez native speaker’a Daniela Brayshaw było „Engaging with nature”, w trakcie której uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami z Włoch i Ukrainy wspólnie obejrzeli film na temat nietypowego hotelu w Peru, a następnie żywo o nim dyskutowali i wymieniali się swoimi spostrzeżeniami. Wykonano ćwiczenia leksykalne i opowiadano o krajobrazie danego kraju.

Było to niesamowite doświadczenie móc wirtualnie połączyć się i wspólnie pracować z młodzieżą z innych krajów komunikując się w języku obcym. Poza walorem doskonalenia języka angielskiego była to wspaniała lekcja kulturowa. Wirtualną lekcję koordynowała pani Magdalena Kalisiak we współpracy z panią Urszulą Goską.

red. M. Kalisiak