Konkurs - Pilecki

Aktualności

Finał V edycji Konkursu Gloria Victis!!! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego

25 maja 2015 r. w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się V edycja konkursu „Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego”. Konkurs, organizowany przez ZSP nr 1 w Piotrkowie, IPN Oddział w Łodzi, Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie, odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Łukasza Kamińskiego oraz Prezydenta Miasta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka. Laureatem niezwykle wyrównanego konkursu został Oskar Szafrański z I LO im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie, który uzyskał 71 pkt.

Finaliści Konkursu „Gloria Victis!!!

16 marca 2015 r. upłynął termin nadsyłania wyników I etapu konkursu „Gloria Victis!!! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego”. Poniżej prezentujemy listę osób, która zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu wiedzy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Gratulujemy!!!
Finał odbędzie się 25 maja 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 11:00

Sukces Piotra Wieczorka w konkursie historycznym

W dniu 2 III 2015r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu historycznego Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego. Wkonkursie udział wzięło 15 uczniów. Test składał się z 23 pytań dotyczących wiedzy na temat państwa polskiego w okresie II wojny światowej. Maksymalną liczbę punktów, którą można było zdobyć to 46. Zwycięzcą konkursu szkolnego został Piotr Wieczorek uczeń klasy III A. Gratulujemy!!!

38 szkół zgłoszonych na Konkurs „Gloria Victis"!!!!!

20 lutego (piątek) br. upłynął termin zgłaszania szkół do pierwszego etapu konkursu „Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego”. Z wielką radością ogłaszamy, liczbę 38 szkół z województwa łódzkiego, które zgłosiły się do konkursu. Pierwszy etap odbędzie się w szkołach w dniu 2 marca. Będzie miał formę testu wiedzy o Polsce w okresie II wojny światowej.
          Finał odbędzie się 25 maja w ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas rozstrzygnięcia i wręczenia nagród finalistom obecny będzie Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński.

Zapraszamy na V Edycję Konkursu Historycznego

Mamy zaszczyt zaprosić Uczniów szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się na obszarze działania Oddziału IPN w Łodzi,
do udziału w
V Edycji Konkursu Historycznego

Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego

Patronat nad organizacją przedsięwzięcia objęli Prezes Instytutu Pamięci Narodowej
dr Łukasz Kamiński oraz Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.

Konkurs składa się z dwóch etapów
pierwszy etap odbędzie się 02 marca 2015 r. o godz. 12.00 w szkołach, które zgłosiły się do konkursu, drugi – 25 maja 2015r. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim.

Piąta edycja Konkursu Historycznego „Gloria Victis!!!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, wraz z współorganizatorami zaprasza do wzięcia udziału w piątej edycji Konkursu Historycznego „Gloria Victis!!! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego”. Konkurs, organizowany od pięciu lat, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży, ma na celu ukazanie postaci płk. Witolda Pileckiego. Niezłomnego żołnierza RP, uczestnika wojny w 1920 roku z Rosją bolszewicką, żołnierza Września 1939 roku, oficera AK, dobrowolnego więźnia Auschwitz, organizatora obozowej organizacji ruchu oporu, uciekiniera z obozu, żołnierza Powstania Warszawskiego, jeńca oflagów, żołnierza II Korpusu we Włoszech.

Konkurs wiedzy o płk Witoldzie Pileckim - wyniki

W dniu 26 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim odbył się po raz kolejny konkurs wiedzy o płk Witoldzie Pileckim „Gloria Victis!!! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego”.  Honorowy patronat nad konkursem objęli:dr Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, który osobiście zaszczycił nas swoją obecnością, oraz Krzysztof Chojniak, Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W konkursie wzięło udział 45. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu łódzko-kaliskiego. Galeria

Finał konkursu historycznego „Gloria Victis!

W dniu 26 maja 2014 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Jerozolimska 29) odbędzie się finał regionalnego konkursu historycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego".

Wyniki I etapu konkursu Gloria Victis!

28 lutego br. odbył się pierwszy etap konkursu Gloria Victis! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego. W poszczególnych szkołach, które zgłosiły swój akces, odbył się etap szkolnych, który wyłonił finalistów. Przypominamy, że tegoroczny konkurs został objęty patronatem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Łukasza Kamińskiego oraz Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.

GLORIA VICTIS! ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ PUŁKOWNIKA WITOLDA PILECKIEGO

Regionalny konkurs historyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych GLORIA VICTIS! ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ PUŁKOWNIKA WITOLDA PILECKIEGO odbył się w dniu 3 marca 2014 r. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów, których zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 26 pytań dotyczących państwa polskiego pod okupacją III Rzeszy i ZSRS.

Thursday the 24th. © 2012 Tepees.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.