Matura ustna z języka polskiego

Dokumenty związane z ustnym egzaminem z języka polskiego:

Bibliografia oraz wykaz niezbędnego sprzętu  -> Pobierz

Ramowy plan prezentacji  -> Pobierz

Zasady sporządzania bibliografii ->Pobierz

Tematy na maturę ustną z języka polskiego w roku szkolnym 2014/2015 ->Pobierz

Wyniki egzaminu maturalnego

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej opracowane na podstawie wyników z matur w 2010 oraz 2011 roku. Ogromnym sukcesem już po raz drugi może pochwalić się Technikum Mechaniczno- Elektryczne. Podobnie jak rok temu, nasza szkoła zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich piotrkowskich techników, we wszystkich badanych obszarach. Osiągnięte wyniki świadczą o wysokiej efektywności nauczania, poświadczonej na zewnętrznym egzaminie jakim jest matura.

Przypominamy, że ewaluacyjne wskaźniki egzaminacyjne dla techników publikowane są od 2010 roku. W pierwszym roku wskaźniki egzaminacyjne wyliczone zostały na podstawie wyników egzaminu maturalnego w 2010 r. z języka polskiego i matematyki. W 2011 roku opublikowano trzy wskaźniki dwuletnie, za okres 2010-2011. Wskaźniki humanistyczne powstały na podstawie zdawanych w danej szkole egzaminów maturalnych z języka polskiego i innych przedmiotów humanistycznych. Analogicznie wskaźniki matematyczno-przyrodnicze powstały na podstawie zdawanych w danej szkole egzaminów maturalnych z matematyki i innych przedmiotów z tego obszaru. Zestaw uzupełniają wskaźniki egzaminacyjne uwzględniające tylko wyniki matury z matematyki.

Analiza porównawcza wszystkich piotrkowskich techników w załączniku. Nasze Technikum Mechaniczno- Elektryczne zaznaczone jest fioletowym kolorem. Jego umiejscowienie w I ćwiartce układu współrzędnych świadczy o tym, że uczniowie napisali egzamin maturalny powyżej średniej dla województwa łódzkiego i powyżej wyników, których można się było po nich spodziewać, analizując wyniki ich egzaminu gimnazjalnego.

Najlepsze technikum w Piotrkowie

Thursday the 24th. © 2012 Tepees.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.