Rok szkolny 2014/15

Opiekunowie SU:

Pan Sebastian Wojtaś

Pani Izabela Balcerek

Zakończenie roku w plenerze....

26 czerwca br. o godz. 9.00 w plenerowej scenerii odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów V liceum Ogólnokształcącego, Technikum Mechaniczno-Elektrycznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Krych powitała wszystkich zaproszonych gości, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz uczniów szkoły.

VIII kadencja Młodzieżowej Rady Miasta

W dniu 23.04 br. w Urzędzie Miasta odbyło się oficjalne wręczenie aktów mianowania radnym VIII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. W jej skład weszło trzydziestu uczniów ze wszystkich piotrkowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Akty mianowania wręczył radny Rady Miasta Szymon Miazek, który pełnił jednocześnie funkcję Przewodniczącego Komisji Wyborczej.

Realizujemy projekt Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

W dniu 23 kwietnia br. młodzież klasy III Ti przystąpiła do realizacji drugiej części projektu w ramach Akademii Współczesnego Patriotyzmu. Uczniowie w ramach drugiego etapu postanowili własnymi siłami uporządkować i posprzątać szkolne boisko. Od rana rozpoczęli porządkowanie boiska, następnie wymalowali linie, odmalowali również szkolne kosze. Ponadto odnowione zostały ławki i kosze na śmieci. GALERIA

75. rocznica zbrodni katyńskiej

W kwietniu 1940 roku na zlecenie Józefa Stalina NKWD bestialsko zamordowało elitę II Rzeczpospolitej. Wśród 22 tysięcy zastrzelonych byli m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, nauczyciele i akademiccy wykładowcy. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tej zbrodni i wspominać bohaterów, którzy zginęli w imię wolności Rzeczpospolitej – tak podczas  uroczystości upamiętniających 75. rocznicę zbrodni katyńskiej, która odbyła się w dniu 19 kwietnia br., mówił wiceprezydent Andrzej Kacperek. Obchody rozpoczęły się od Eucharystii w kościele oo. Bernardynów. Po Mszy świętej przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem katyńskim.

Pożegnaliśmy gen. bryg. Stanisława Burzę-Karlińskiego

Z olbrzymim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci gen. bryg. Stanisława Burzy-Karlińskiego - legendy oporu przeciwko dwóm okupantom na Ziemi Piotrkowsko-Opoczyńskiej. Niezwykle waleczny jako dowódca Oddziału Partyzanckiego "Burza", nie zaprzestał walki po "wyzwoleniu". Największa bitwa jego oddziału z wojskami sowieckimi miała miejsce 8 VII 1945 r. pod Majkowicami. Skazany przez komunistów na dwukrotną karę śmierci, spędził wiele lat w więzieniu we Wronkach.

Wyniki głosowania- Patron dla ZSP nr 1

W dniu 26 i 27 marca br. r. w naszej szkole młodzież poprzez oddanie swojego głosu zadecydowała o wyborze patrona dla ZSP nr 1.
Oto wyniki:

rtm. Witold Pilecki – 317

Albert Einstein – 80

Wisława Szymborska – 21

Wyniki z wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta

W dniu 20 III 2015 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. W Klubie Raj społeczność uczniowska mogła oddawać swoje głosy na kandydatów, którzy zgłosili chęć ubiegania się o mandat radnego. Nad przebiegiem głosowania czuwała szkolna komisja w składzie: Sebastian Wojtaś, Izabela Balcerek, Natalia Twardowska, Justyna Jagusiak, Katarzyna Krych.

Prezentujemy drugiego kandydata na Patrona naszej szkoły

Albert Einstein - ur. 14 marca 1879 w Ulm, Niemcy, zm. 18 kwietnia 1955 w Princeton, USA– niemiecki fizyk żydowskiego pochodzenia, jeden z największych fizyków-teoretyków XX wieku, twórca ogólnej i szczególnej teorii względności, współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła, odkrywca emisji wymuszonej. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Już 20 marca 2015r. odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Społeczność szkolna stanie przed wyborem trzech kandydatów, którzy będę reprezentować naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta. Oto lista uczniów, którzy zgłosili swoje kandydatury:
Adam Drząszcz – I ta
Aleksandra Ziemba – I C
Marta Szczepanowska – II C

Uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Piotrkowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła uroczysta eucharystia odprawiona w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (ul. Śląska 5). Po mszy uczestnicy, przy akompaniamencie orkiestry dętej, przemaszerowali w okolice ronda „Żołnierzy Wyklętych”, pod pomnik poświęcony podziemiu niepodległościowemu z lat 1944-1956.

Thursday the 24th. © 2012 Tepees.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.