Uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Piotrkowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła uroczysta eucharystia odprawiona w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (ul. Śląska 5). Po mszy uczestnicy, przy akompaniamencie orkiestry dętej, przemaszerowali w okolice ronda „Żołnierzy Wyklętych”, pod pomnik poświęcony podziemiu niepodległościowemu z lat 1944-1956.

Tam przybyłe delegacje oddając hołd bohaterom złożyły wieńce i kwiaty. Naszą szkołę reprezentowali: Pan Dyrektor Bogusław Łukaszewski, p. Izabela Balcerek, p. Sebastian Wojtaś oraz delegacja Samorządu Uczniowskiego, Poczet Sztandarowy w składzie Natalia Twardowska, Adrianna Dzwonek, Wiktor Jachimczak.

Po części oficjalnej odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym udział wzięła liczna grupa naszych uczniów, na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Liczba ta jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. W biegu wystartowało 446 osób. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy w formie koszulki i pamiątkowego medalu.

Opublikowano: wtorek, 03 marca 2015 20:18
Żaneta Cypel

Thursday the 24th. © 2012 Tepees.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.