Stowarzyszenie TPS-u

Uczniowie-absolwenci nagrodzeni przez TPS-SA

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

– STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW

Towarzystwo Przyjaciół Szkoły–Stowarzyszenie Absolwentów(TPS–SA) powstało w lutym 2005 roku z inicjatywy nauczycieli ZSP nr 1 – absolwentów tej szkoły. Skrót nazwy Stowarzyszenia nawiązuje do funkcjonującej przez wiele lat potocznej nazwy Szkoły – TPS, od Technikum Przemysłu Szklarskiego.

Towarzystwo Przyjaciół Szkoły - Stowarzyszenie Absolwentów przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr l w Piotrkowie Trybunalskim "jest zarejestrowane na czas nieograniczony i posiada osobowość prawną. Siedzibą Towarzystwa jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Roosevelta 1.

Działalność Towarzystwa opiera się na pracy społecznej ogółu członków.
Członkiem Stowarzyszenia może być absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr l w Piotrkowie Tryb., niezależnie od obywatelstwa
i miejsca zamieszkania, który pragnie wnieść swój wkład pracy społecznej
w urzeczywistnienie celów Towarzystwa i złoży pisemną
deklarację
o przystąpieniu do Towarzystwa.

Władzami Towarzystwa są :

a) Walne Zebranie Członków

b) Zarząd Towarzystwa
c) Komisja Rewizyjna
d) S
ąd Koleżeński

Aktualny skład Zarządu Towarzystwa:

1. Karol Pec – przewodniczący

2. Stanisław Bykowski – członek

3. Krzysztof Kelm – członek

Jako podstawowe cele działalności Stowarzyszenia przyjęto:

• popieranie rozwoju Szkoły

• utrzymywanie aktywnej więzi pomiędzy absolwentami, a Szkołą

• popularyzacja osiągnięć Szkoły

• pozyskiwanie pomocy dla Szkoły dla realizacji istotnych zadań dydaktycznych i wychowawczych ze strony osób fizycznych i firm, zarówno w formie materialnej jak i organizacyjnej

TPS – SA było inicjatorem oraz współorganizatorem uroczystości obchodów 60 – lecia powstania Szkoły, które miały miejsce w dniu 25 marca 2006 r. Członkowie TPS – SA, m.in.: Jerzy Pokutycki, Stanisław Bykowski, Karol Pec zebrali materiały i współredagowali monografię Szkoły. Sponsorami uroczystości byli absolwenci Szkoły, m.in.: Lech Bieniek, Krzysztof Kelm, Piotr Załoga, Marek Pietrzak, Bogdan Piotrowski, Konrad Pokutycki, Marcin Grabara, Wojciech Stolarski i inni.

W ramach swojej działalności Stowarzyszenie funduje corocznie nagrody dla najlepszego ucznia i absolwenta Technikum Mechaniczno – Elektrycznego oraz laureatów zawodów centralnych olimpiad przedmiotowych. W ciągu ośmiu lat działalności uhonorowano w ten sposób 24 uczniów i absolwentów.

Przedstawiciel TPS – SA jest zapraszany jako gość honorowy na najważniejsze uroczystości szkolne.

Prowadzona jest kronika Stowarzyszenia, w której przedstawione są fakty z historii Szkoły, obchodów 60 – lecia powstania Szkoły oraz dokumentowane są działania Towarzystwa.

Opracował: Karol Pec

Matura2012-1

matura 2012

uroczysto

zak.r.szk.2011

Opublikowano: czwartek, 08 listopada 2012 15:50

Thursday the 24th. © 2012 Tepees.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.