Za nami kolejny Łódzki Salon Maturzystów 2014!

czyli „Łódzki pociąg do kariery”

Od wielu lat w połowie września odbywają się w naszym kraju, w kilku najważniejszych ośrodkach akademickich, Salony Maturzystów.
16 września br. uczniowie sześciu klas maturalnych (3A, 3C, 4ta, 4tb, 4tc i 4ti) wraz z wychowawcami uczestniczyli w Łódzkim Salonie Maturzystów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Celem Salonu jest ułatwienie młodzieży wyboru uczelni oraz dodatkowych przedmiotów na maturze 2015.
Podczas spotkań, przyszli abiturienci mogli zdobyć bardzo dużo informacji. Dotyczyły one głównie ofert szkół wyższych z regionu łódzkiego, ale można było poznać np. uczelnie wojskowe. GALERIA.

Młodzież naszej szkoły chętnie zbierała wiadomości o kierunkach i uczelniach wyższych, którymi przede wszystkim byli zainteresowani. Mieli również możliwość zapoznać się z arkuszami egzaminacyjnymi, które dostępne były na stoisku OKE i OPERONU.

Większość klas brała udział w spotkaniach z ekspertami i egzaminatorami z OKE, podczas których mogli poznać zasady obowiązujące na maturze w 2015 r. Głównie jednak wykłady dotyczyły tzw. nowej matury, czym niektórzy byli rozczarowani.

Gdy uczeń wypełnił króciutką ankietę na stronie Perspektyw (o czym wielokrotnie przypominałam!) mógł otrzymać bezpłatny egzemplarz Informatora dla maturzystów 2015. Zawiera on całą ofertę studiów w Polsce (państwowych i prywatnych), ma super przygotowany ranking, kilka ciekawych artykułów i porad dla maturzystów.

Do tegorocznego wydania dodano ekstra prezent – niespodziankę od Play: 2 GB Internetu!

W tym roku dopisała zarówno nasza młodzież (148 osób!), humory, jak i pogoda!

Przy okazji życzę wszystkim Maturzystom 2015 dokonania dobrych wyborów na przyszłość, czy to znalezienia ciekawego dla Was! kierunku studiów, czy też innej drogi kariery zawodowej.

Zapraszam również do odwiedzania Szkolnego Ośrodka Kariery „DEBIUT”, gdzie można poznać ofertę różnych szkół wyższych, nie tylko z regionu, porozmawiać o swoich wyborach, sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe i osobowościowe.

Agnieszka Sajkowska

doradca zawodowy

SzOK

Opublikowano: środa, 17 września 2014 21:27
Żaneta Cypel

Thursday the 24th. © 2012 Tepees.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.