„Matematyka – to się liczy......w życiu”

W poniedziałek 22.06.2015r. na 5 i 6 godzinie lekcyjnej w sali nr 16 odbyła się lekcja otwarta z matematyki, którą przeprowadziła w klasie 1C nauczycielka matematyki p. Anna Maliszewska. Wśród zaproszonych gości w przedsięwzięciu uczestniczyli: p. Dyrektor Bogusław Łukaszewski, p Emilia Krysiak, p. Zbigniew Krysiak i p. Anna Rajkowska. Temat lekcji brzmiał: „Matematyka – to się liczy......w życiu”.

Uczniowie rozwiązywali 10 zadań w sensie praktycznym, podsumowujących wiadomości i umiejętności uczniów z zakresu materiału nauczania w klasie pierwszej liceum ogólnokształcącego na poziomie podstawowym. Lekcja miała na celu pokazanie jak w toku lekcji może przebiegać proces indywidualizacji i była elementem szkoleniowym dla nauczycieli matematyki.

Uczniowie klasy 1C wykazali się umiejętnościami:

• odczytywania ze wzorów funkcji liniowej i kwadratowej odpowiednich wielkości, obliczania brakujących danych oraz ich interpretowania.

• przekształcania wzorów,

• rysowania wykresów funkcji liniowej i kwadratowej oraz odczytywania danych z wykresu,

• odczytywania z wykresu własności funkcji,

• obliczania objętości sześcianu oraz podania jego wymiarów,

• zapisywania bardzo dużych lub bardzo małych liczb w postaci notacji wykładniczej,

• obliczania procentów i interpretowania wyników,

• rysowania zbiorów,

• budowania układów równań liniowych i ich rozwiązywania.

Młodzież dzięki tej lekcji rozbudziła zainteresowania i wyobraźnię, kreatywność, aktywność, ścisłe i praktyczne myślenie, nawiązała nowe kontakty interpersonalne, przekonała się, że szkoła jest miejscem, gdzie można jednocześnie uczyć się i bawić.

Opublikowano: środa, 24 czerwca 2015 06:54
Żaneta Cypel
FreshJoomlaTemplates.com

Thursday the 24th. © 2012 Tepees.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.