Koło Biblijne

Koło Biblijne rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 2005/2006
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Mając na uwadze potrzeby
i zainteresowania uczniów opracowany został program Koła Biblijnego.
 Zajęcia prowadzi nauczyciel religii katolickiej - p.Bogusława Kowalska.

Plan pracy Koła Biblijnego

w ZSP nr 1

na rok szkolny 2013/2014

1. Celem zajęć Koła jest popularyzacja Pisma Świętego wśród młodych ludzi. Poprzez rozważanie Słowa Bożego młodzież  kształtuje swoją podstawę religijną, pogłębia wiadomości religijne, buduje swój światopogląd na wartościach uniwersalnych jakie znajdujemy w Ewangelii takie jak: prawda, miłość, sprawiedliwość, pokój i dobro. W czasie zajęć uczniowie przygotowują się również do konkursów wiedzy biblijnej lub innych
o tematyce religijnej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów zarówno tych, którzy pragną rozwijać się duchowo oraz tych „poszukujących” .

2.  Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w wymiarze 45 min lub co 2 tygodnie, 2 godz. lekcyjne.

3. Treść zajęć będzie ukierunkowana na  ożywienie wiary wśród uczniów zgodnie z tegorocznym hasłem, które Episkopat Polski ogłosił dla programu duszpasterskiego przygotowującego nas do przeżywania 1050 rocznicy chrztu Polski. Hasło programu na ten rok: „Wierzę w Syna Bożego”. Dlatego tematyka zajęć ma zadanie ukazać m.in. świadectwo wiary starotestamentalnych postaci takich jak Abraham czy Mojżesz; również świadectwo ludzi którzy byli świadkami ziemskiego życia Jezusa i Jego nauczania i cudów. Merytoryczna część zajęć obejmować będzie takie Księgi Pisma Świętego jak: Księga Rodzaju, Księga Wyjścia, Księga Liczb, Ewangelia według Św. Łukasza i Św. Jana, Dzieje Apostolskie.     Również zapoznamy się z nauczaniem Ojca Świętego Franciszka na temat wiary poprzez rozważanie encykliki „Lumen Fidei” tzn. „O wierze”.

4. Procedury osiągnięcia celów:

·         praca zespołowa, rozważanie tekstów Pisma Świętego

·         projekcja filmów

·         pogadanka, dyskusja

·         elementy dramy

·         refleksje własne

·         elementy trybunału

·         wywiad, ankieta

Uczniowie należący do Koła Biblijnego:

Kl. I C

1. Hernoga Kamil
  2. Jabłońska Paulina
  3. Jończyk Dominika
  4. Misztela Katarzyna
  5. Wnuk Katarzyna
  6. Szczepanowska Marta
  7. Kwiecień Jakub

Kl. IA

1. Toma Justyna

Kl. III B

1. Karwulewicz Elżbieta
  2. Szamocka Anna

Konkurs poezji Karola Wojtyły

W dniu 24 kwietnia 2014r., w sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Pijarskiej 4, odbył się konkurs poezji Karola Wojtyły, którego organizatorem był Dom Zakonny Ojców Jezuitów. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły uczestniczyły 2 osoby: Patrycja Jończyk i Sylwia Książczyk z klasy IC. Uczestnicy otrzymali nagrody
i pamiątkowe dyplomy.

Bogusława Kowalska

Opublikowano: środa, 09 maja 2012 15:24

Thursday the 24th. © 2012 Tepees.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.