Koło strzeleckie

Na terenie naszej szkoły działa Koło Strzeleckie. Jego opiekunem jest p. Małgorzata Szczęsna. Program Szkolnego Koła Strzeleckiego uwzględnia sytuację problematyki strzelectwa sportowego w obrębie przedmiotu przysposobienie obronne. Ta sytuacja to przede wszystkim znaczne uszczuplenie objętości treściowej przedmiotu i przeniesienie strzelectwa sportowego do bloku zajęć fakultatywnych. Z drugiej strony można upatrywać w tym zwiększenia jego roli. Szansę tą stwarzają SKS. Cieszą się one od szeregu lat niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży, pozostając jednocześnie ważnym elementem przysposobienia jej do wypełniania obowiązków obrony państwa. Nie należy pomijać znaczenia strzelectwa w zakresie kształtowania określonych nawyków jak i umiejętności instrumentalnych młodych ludzi, zdolności koncentracji i zdyscyplinowania. Jego uprawianie daje niewątpliwie dużo satysfakcji.

Program Koła Strzeleckiego - pobierz

Strzelcy z TPS-u „wymiatają”

03 czerwca 2014r. odbyło się podsumowanie Młodzieżowej Ligii Strzeleckiej z broni pneumatycznej. Przypominam, że w ramach zawodów ligowych odbyło się 9 strzelań w okresie od października 2013 do kwietnia 2014.

Końcowa klasyfikacja wykazała, że I miejsce drużynowo zajęła ekipa z naszej szkoły w składzie: GALERIA

Strzelecki Konkurs Noworoczny !!!

09 stycznia 2014 r. na strzelnicy MUSI w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Strzelecki Konkurs Noworoczny z karabinka pneumatycznego w kategorii indywidualnej. Nasi uczniowie zdobyli 1 i 3 miejsce. I miejsce zajął Sebastian Kowalski kl. 1ta z wynikiem 96 punktów. III miejsce otrzymał Szymon Gumienny kl. 1ta z wynikiem 90 punktów. Gratulujemy!!!

Sezon strzelecki rozpoczęty!!!!!!

Jak co roku, w miesiącu wrześniu rozpoczyna się sezon strzelecki, czyli działalnośćSzkolnego Koła Strzeleckiego.

23.09.2013 r. odbył się Turniej Strzelecki z broni małokalibrowej na strzelnicy przy ul. Wierzejskiej 100 w Piotrkowie Trybunalskim. Niestety tym razem się nie popisaliśmy, nasza drużyna zajęła IV miejsce. Szkoda, że tylko czwarte.

16.10.2013 r. rozpoczęła się kolejna edycja Ligi Strzeleckie z broni pneumatycznej, składająca się z 9 kolejek. Wystawiliśmy do rywalizacji dwie drużyny w następujących składach:

Thursday the 24th. © 2012 Tepees.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.